DetailProjektu

ZUBNÍ ORDINACE FLORA

Přestavba bytové jednotky na 3 zubní ordinace se zázemím včetně zajištění návrhu technologií.
Ve stávající bytové jednotce vniknou 3 samostatně pronajímatelné zubní ordinace přístupné z čekárny. Pro personál je zde dayroom s kuchyňkou, šatními skříněmi a gaučem s možností přespání. Dále pak WC s umyvadlem, skrze které je přístup do technologické místnosti. Technologická místnost je umístěna na okraji dispozice z důvodu hlučnosti kompresoru a možnosti přímého větrání trvale pootevřeným oknem. Dále je zde samostatná místnost pro autoklav a samostatná místnost pro úklid a odpad, které jsou obě přístupné z čekárny.
Poblíž vstupu je místnost pro RTG, která je přístupna skrze samostatnou předsíň, která současně slouží jako úložný prostor. (V budoucnu možná jako šatna, pokud by se z navrhované místnosti dayroom stal obchod, nebo provoz zubní hygieny pro který zde bude zbudována stavební příprava pro dentistické křeslo.) Dále je zde psychologický faktor pro existenci předsíně, aby se klienti v čekárně necítili potenciálně ohroženi provozem RTG. (Pozn: malé RTG je dále přítomno v každé samostatné ordinaci).
Klienti vstupují přímo do čekárny, která je pseudo prosvětlena skrze prosklené otvory v příčkách. Naproti vstupu se nachází recepce. Vedle recepce je vstup na toaletu s předsíní s umyvadlem vybavenou pro pohodlné vyčištění zubů.
Recepční pult neslouží pro stálou práci, pouze pro odbavení klienta sestrou z konkrétní ordinace. V čekárně je dětský koutek, časopisy, šatna a voda pro klienty.

Ing.arch et Ing. Markéta Veselá
DSP, REKOLAUDACE, PRAHA , 2018

projekcni-cinnost

  Projekční činnost

stavebni-cinnost

  Stavební činnost

doprava

  Doprava

ostraha-majetku-a-osob

  Ostraha majetku a osob