DetailProjektu

RD Mníšek

Rodinný dům je navržen v duchu původních objektů Jizerských hor. Veškeré parametry výstavby chráněné krajinné oblasti byly nejen dodrženy, ale současně podpořeny dřevěným obkladem na výškové úrovni podkroví a členěním oken, které byly opsány od historických objektů nacházejících se v této lokalitě.
Pozemek je výrazně svažitý. Aby byly zásahy do stávající dynamické krajiny takřka neznatelné, bude se RD nacházet na jediné téměř rovinné části pozemku.
Příjezdová cesta sleduje nejmírnější sklon vrstevnic a je zakončena 2,5m pod úrovní podlahy objektu. Zastřešení garáže tvoří současně terasu objektu.
Vstup do objektu je ze severní strany, aby jižní strana disponující výhledy mohla být plně využita pro obývací halu a terasu. Z prostorného zádveří je vstup do technické koupelny, kde se současně nacházejí technologie objektu. Přímo naproti vstupu procházíme do nejprostornější místnosti objektu - obývací hala s kuchyní. Hala disponuje všemi výhledy, které pozemek poskytuje a vstupem na terasu. Hlavní vstup na terasu se nachází mezi kuchyňským a obývacím prostorem. Svoji polohou naproti schodišti tvoří hlavní komunikační uzel objektu. Je zde vstup i do skladovací místnosti, která do budoucna může sloužit jako ložnice. Nyní je plánována jako sklad/dílna neboť objekt nedisponuje skladovací garáží. Tento faktor je současně podpořen venkovním přístupem do místnosti.
Ve 2np se nacházejí dva dětské pokoje orientované na západ a manželská ložnice se šatnou orientovaná na východ. Z manželské ložnice je sekundární vstup do rodinné koupelny. WC je samostatné. Sociální zázemí je primárně přístupné z ochozu. Prostor na ochozu může sloužit jako šatna nebo pracovna.

Ing.arch et Ing. Markéta Veselá
ARCHITEKTONICKÁ STUDIE, PRAHA, 2015

projekcni-cinnost

  Projekční činnost

stavebni-cinnost

  Stavební činnost

doprava

  Doprava

ostraha-majetku-a-osob

  Ostraha majetku a osob